Kevät 2011

la 26.3. Avajaiset klo 15
ma 28.3. Da Capo -sarja 1/3
Marko Hilpo: Medtnerin Sonata Romantica klo 19
ke 30.3 LiedLaboratorio / Teatteristudio
Duo Kiril Kozlovsky & Ilari Nummi : Melodraaman paluu klo 19
pe 1.4. Teatteristudio
Järvinen – Turkka – Riihimäki
Philomela-kuoro : Suden aika klo 19
la 2.4. Sibelius-Akatemian Kansanmusiikin osasto
Kide-yhtye
klo 15
ma 4.4. Da Capo -sarja 2/3
Tuomas Niininen: Skrjabinin pianosonaatti nro 8 klo 19
ti 5.4. Minna Hilke & Mika Seppänen: Kyynelten ääniä klo 19

to 7.4. YLE / Radiotaiteen teatteri 1/5 klo 19
Erikka Jussila: Bättre folk eli Temppeliaukion yksinäisyys
la 9.4. Jukka Haavisto, Timo Seppänen & Juhani Rautiainen:
Sorrentosta Suhmuraan
klo 15
ma 11.4. Debra Gomez-Tapio & Mikael Heikkilä
Keskiajan naisen lauluja klo 19

ke 13.4. Sid Hille: One klo 19
ma 18.4. Da Capo -sarja 3/3
Risto-Matti Marin: Alkanin sinfonia pianolle klo 19
ti 19.4. TunneTiistai 1/6 klo 19

to 21.4. YLE / Radiotaiteen teatteri 2/5 klo 19
Aune Waronen & Pentti Männikkö: Olipa kerran kauneus klo 19

PÄÄSIÄISTAUKO

pe 28.4. Teatteristudio
Ruotsin kieli palaa taloon
klo 19
la 30.4. Tohtori Orff ja herra Dalcroze klo 16
ma 2.5. Rosa Latva klo 19
ti 3.5. Tunnetiistai 2/6
SURU -Tunne 2/6 klo 19
to 5.5. YLE/ Radiotaiteen teatteri 3/5
Mikko Paartola: Neljä kuvaa: pelko, rakkaus, suru, ilo klo 19
su 8.5. Kaikkien Aistien Äitienpäivä klo 14-18
ma 9.5. LiedLaboratorio
Yrjö Kilpinen -ilta
klo 19
ti 10.5. Taljanka klo 19
ke 11.5. Sibelius-Akatemia
vähän liian helppo elämä -yhtye klo 15
to 12.5. Radiotaiteen teatteri 4/5
Timo Väänänen & Leena Häkkinen klo 19
la 14.5. Sibelius-Akatemian väitöstilaisuus
Tohtoroitumassa viululaulaja Hanni Autere klo 15
ma 16.5. Kiril Kozlovsky & Emil Holmström klo 19
ti 17.5. TunneTiistai 3/6
Pelko – Tunne 3/6 klo 19
to 19.5. YLE / Radiotaiteen teatteri 5/5
Radiotaide 5/5 klo 19
la 21.5. Sibelius-Akatemia & Teatteristudio
Karoliina Kantelinen & Ketsuroita klo 15
ma 23.5. Grande Finale klo 19
ti 24.5. Teatteristudio & ISIS-teatteri Tsunamika klo 19
to 26.5. Tsunamika klo 19
la 28.5. LiedLaboratorio / Helsingin konservatorio
Lassi Nummen runoja musiikiksi klo 15
su 29.5. Kyläjuhlat klo 15-17
su 29.5. KyläjuhlaKonsertti: Mponda Family Band klo 17
ma 30.5. Jorma Uotinen & Trio klo 19
pe 12.6. Helsinki-päivän Tanssijaiset
Freija-yhte
klo 19